Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a Duna-ági horgászat legfrissebb híreiről!

111213141516
18192021222324
252627282930

Egyéni Bajnokság 2015

2015. június 21.-én vasárnap került megrendezésre az úgynevezett „Csepeli Cső-hídi” versenypályán a több évtizedes hagyományokra visszatekintő RDHSZ Egyéni Bajnokság.

A rangos két fordulós versenyen a kora reggeli sorsoláson 12 felnőtt, 3 női, 5 veterán, 2 ifjúsági (U18-as) és 5 gyermek (U14-es) versenyző jelent meg.

Az időjárás kedvezően alakult sem túl meleg, sem pedig hideg nem volt, a szél egy kicsit fújdogált, de a horgászathoz ideálisak voltak a körülmények. A halfogás a verseny kezdetét jelző dudaszóval szinte azonnal megkezdődött. Aki a rakós botos technikát választotta, azaz első fél órában jelentős előnyt tudott összehorgászni a gyűrűsbotosokkal szemben. Ez az előny az idő múlásával elolvadni látszott, mert egy óra elteltével a 20-40 méteres távolságban önsúlyos úszókkal horgászók „ütemre” elkezdték fogni a 10-30dkg közötti keszegeket.

A női szektort Rimer Noémi a Molnár-sziget HE. versenyzője élve a szélső hely nyújtotta előnyökkel 5220g-os fogással nyerte Rudnay Csilla előtt, aki mesteri gyűrűs botos technikájának köszönhetően 4590g keszeget zsákmányolt.

A bajnoknő Rudnay Csilla

A felnőtt versenyzők között Schmidt Attila a Molnár-sziget Sporthorgász Egyesület versenyzője gyűrűs bottal pontos, precíz horgászattal folyamatosan fogta a karika keszegeket. Molnár László a Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgászegyesületének versenyzője rakós botos horgászattal specifikusan balinra horgászva gyűjtögette a pontokat. Közvetlen mellette Lakatos Sándor is rakós bottal horgászva keszegezett, gilisztával csalizva 10 perces fárasztás után egy kb. másfél kg-os harcsát szákolt. 2 óra elteltével látszódott, hogy a szektor első három helyezése köztük fog eldőlni. Az első forduló vége előtt 1 órával Molnár László valami nagyot akasztott a ragasztott csontis etetésén. A hal többször kitört, majd szépen lassan visszajött a horgász elé. Fél órás fárasztás elteltével tudomásul kellett venni, hogy ez a hal a rakós botos szerelékkel meg nem fogható, végül a feltehetően 10kg-nál jóval nagyobb harcsa elszakította a 0.16 mm-es zsinórt és meglépett. Az első fordulót Schmidt Attila nyerte 8360g-os keszegfogással, Molnár László hála a 3db kiló körüli balinjának 5990g-ot zsákmányolva lett második, Lakatos Sándor a Csepel HE. versenyzője pedig a harcsájának köszönhetően 4440g-os fogásával szerezte meg a harmadik helyet mindössze 50g-al megelőzve Bálint Gyulát és 330g-al megelőzve a gyűrűs botot mesterien kezelő csepeli Gerendi Zsoltot.

Schmidt Attila 8360g-os fogása

A veterán szektort az első fordulóban az RDHSZ Elnökségének tagja, a Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgászegyesületének elnöke Rudnay Attila nyerte 2450g-os fogással, második a Versenysport Bizottság elnöke, a friss világbajnoki ezüstérmes Zsíros András lett, míg a harmadik helyet a bajai Gyulánszky Sándor szerezte meg.

Rudnay Attila csak úgy „röpteti” a halat

A két ifjúsági (U18) versenyző közül délelőtt Szarka Dávid diadalmaskodott 70g-al megelőzve Pupos Dávidot, ők mindketten a Csepel HE. versenyzői.

A legifjabbak (U14) szektorát Szabó Dominik a Molnár-sziget Sporthorgász Egyesület versenyzője nyerte kiélezett küzdelemben 1880g snecit zsákmányolva a csepeli Csépányi Bárdos Anna előtt, aki kereken 1500g kishalat fogott össze. A harmadik a szintén Molnár-szigeti Dénes Milán lett 1060g-os fogással.

A Szabó család koncentrál

Az első forduló után az RDHSZ jóvoltából a Versenysport Bizottság a versenyzőket vendégül látta egy ebédre. A húsimádó pizzák gyorsan elfogytak a délelőtti 4 órás kimerítő horgászat után. A második forduló délután fél háromtól vette kezdetét.

Molnár László balinos fogása

A női szektort Rudnay Csilla nyerte 7070g-os fogással jó néhány igen szép fél kg-nál nagyobb dévért szákolva. A második a délelőtti első Rimer Noémi lett 3690g-os keszeg fogással, a harmadik helyen pedig Szabó Petró Henrietta végzett 2600g hallal.

A férfiaknál, hogy fokozódjon az izgalom a délelőtti első és második egymásmellé sorsolt Schmidt Attila a 4-es helyen, míg Molnár László az 5-ös helyen kezdte meg a második fordulót. Fél óra elteltével tisztán látszódott, hogy aki több halat akar fogni annak bizony a gyűrűs botos technikát kell választania. Attila és László a 30m feletti távolságban történő keszegezés magasiskoláját bemutatva horgászott. Végül a délutáni fordulót Molnár László nyerte 8310g vegyes keszeget zsákmányolva, a második Schmidt Attila lett 6700g-al, a harmadik a délelőtti eredményét megismételve Lakatos Sándor lett 6390g-al és a negyedik Gerendi Zsolt lett 5850g hallal.

Lakatos Sándor harcsával

A veteránok között Zsíros András bizonyult a legjobbnak 7080g-os zsákmánnyal, András végig rakós bottal horgászva egy két kg-nál is valamivel nagyobb harcsát megfogva érte el ezt a kiváló eredményt. A második Gyulánszki Sándor lett 3070g-os keszeg fogással Rudnay Attila előtt aki 1900g-ot mérlegelve lett harmadik.

Zsíros András a nap legnagyobb kifogott halával

Az utánpótlás szektort ismételten Szarka Dávid nyerte Pupos Dávid előtt.

Dénes Milán délutáni győztes fogása

A gyerekek között a rendkívül ügyesen horgászó Dénes Milán lett magasan az első 2760g-os vegyes hal fogással az 1410g kishalat összefogó Szabó Dominik előtt. A harmadik helyet 380g-al Csépányi Bárdos Anna szerezte meg.

Csépányi Bárdos Anna a jövő nagy női bajnoka lehet

A mérlegelés befejeződött, a végeredmény megszületett!

Dolgoztak a mérlegelők

A kupák az idei évben is szépek voltak

A nők között első helyezést ért el Rudnay Csilla 3 helyezési számmal 11660g össz fogással, a második Rimer Noémi lett szintén 3 helyezési számmal, de kevesebb összesen 8910g hallal, a harmadik helyen, pedig Szabó Petró Henrietta végzett 6 helyezési számmal 4230g-al.

Az ifjúsági (U18) bajnok Szarka Dávid lett 2 helyezési számmal, mindössze 70g-al megelőzve a 4 pontot gyűjtő Pupos Dávidot.

A legifjabbak között az első helyezést Szabó Dominik szerezte meg 3 helyezési számmal 3290g fogott hallal Dénes Milán előtt, aki 4 pontot gyűjtve 3820g halat fogva lett a második. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára bizton állíthatom, hogy a jövő nagy női bajnoka Csépányi Bárdos Anna állhatott 5 helyezési számmal 1880g össz fogással.

A legöregebbek, a veteránok bajnoka Zsíros András lett 3 helyezési számmal 9330g-os fogással, a második Rudnay Attila lett 4 pontot gyűjtve és 3350g halat zsákmányolva, megelőzve Gyulánszki Sándort, aki 5 helyezési számmal és 4780g-al végzett a harmadik helyen.

A 2015. év felnőtt kategória egyéni bajnoka Schmidt Attila lett 3 ponttal 15060g fogott hallal, a második helyen a korábbi négyszeres egyéni bajnok Molnár László végzett szintén 3 ponttal, de az össz fogásban Attilától 760g hallal elmaradva 14300g-ot fogva. A harmadik helyen a délelőtt és délután is 3-ast horgászó Lakatos Sándor végzett összesen 10830g halat fogva.