Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a Duna-ági horgászat legfrissebb híreiről!

111213141516
18192021222324
252627282930

Egyéni Bajnokság

2016. június 19.-én vasárnap került megrendezésre ismételten a „Csepeli Cső-hídi” versenypályán a több évtizedes hagyományokra visszatekintő RDHSZ Egyéni Bajnokság.

Az időjárás kedvezően alakult, sem túl meleg, sem pedig hideg nem volt, a szél egy kicsit fújdogált, de a horgászathoz ideálisak voltak a körülmények. A halfogás a verseny kezdetét jelző dudaszóval szinte azonnal megkezdődött.

A két favorit, Gyulai Ferenc és Schmidt Attila egymás mellé sorsoltak, Feri a rakós botos technikát választotta, míg Attila gyűrűs bottal jó 40 méterre horgászott. A verseny közönségét Feri pontos, precíz darabra sok halat hozó horgászata rendkívülien jól szórakoztatta, míg Attila ritkán ugyan, de darabosabb halak megfogásával gyűjtögette a grammokat. Már-már a verseny eldőlni látszott Feri javára, mikor Attila bevágott és jó 10 perces fárasztás után egy 2kg körüli harcsát szákolt. A szektor másik felén a csepeli Schindler Attila egy kb. 3g-os lapos úszóval, rakós bottal horgászva igen szép dévéreket zsákmányolt. Az első forduló végeztével a mérlegelés igen izgalmasra sikeredett, a délelőtti elsőséget Schmidt Attila 7250g-os fogással nyerte, második helyen Schindler Attila végzett 6240g-al, míg a harmadik Gyulai Ferenc lett 5360g-os teljesítménnyel.

A legifjabbak szektorát szemet gyönyörködtető rakós botos horgászattal Bodzsár Norbert Márk 3490g-os jó részt bodorka fogással nyerte Dénes Milán (2070g) és Cserna Antal (1570g) előtt.

Az első forduló végeztével az RDHSZ jóvoltából a versenyzők egy finom pizzára lettek megvendégelve.

A második fordulót Schmidt Attila remekül kezdte, a nagy meghorgászott távolság ellenére pontosan etetve folyamatosan fogta a fél kilót is meghaladó karika keszegeket. Gyula Ferenc kitartott a rakós botos horgászatnál és jobbára kisebb méretű keszegféléket fogva haladt előre. A Schindler testvérek közül most Tibor remekelt, picike úszóját pöcögtetve fogott több igen szép dévért. A második fordulót ismételten Schmidt Attila nyerte szenzációs 10140g-os keszegfogással, Gyulai Ferenc 6810g-ot zsákmányolva lett második, Schindler Tibor pedig 6630g-os fogásával szerezte meg a harmadik helyet.

Az utánpótlásnál a helyzet nem változott Bodzsár Norbert Márk 3360g-os fogással nyert. A második Dénes Milán lett 2510g-al, míg a harmadik Cserna Antal lett 2030g-os fogásának köszönhetően.

A számolgatásnak vége, a végeredmény megszületett:

A legifjabbak között az első helyezést Bodzsár Norbert Márk a Molnár-sziget Sporthorgász Egyesület versenyzője szerezte meg 2 helyezési számmal a szintén Molnár-szigetes Dénes Milán előtt, míg a harmadik a Csepel Horgász Egyesület versenyzője Cserna Antal lett.

A 2016. év felnőtt kategória egyéni bajnoka Schmidt Attila lett 2 ponttal és több, mint 17kg-os össz fogással, a második helyen a Csepel Horgász Egyesület versenyzője, a korábbi kétszeres Magyar Egyéni Bajnok Gyulai Ferenc végzett, a harmadik pedig a szintén csepeli Schindler Tibor lett.

A halak a kíméletes mérlegelés után éppen és egészségesen visszakerültek a vízbe. A győzteseknek gratulálunk, és 2017-ben is mindenkit várunk szeretettel!