RDHSZ Fórum
Hozzászólás előtt kérjük, hogy olvassa el az RDHSZ fórum szabályzatát !
Konkrét kérdés esetén érdemes átböngészni a Gyakran Ismételt Kérdések oldalt.
A hozzászólásokon belüli keresésre használja az oldal keresőjét.
Profilkép (avatar) hozzárendelése e-mail címhez itt: gravatar.com
Hivatkozás beszúrása szöveggel: [url=http://valami.com]szöveg[/url]
Hozzászólások
A hármashoroggal szintén nem értek egyet, egyrészt az aztán végképp nem szelektál, és egyébként is üdvös volna minél inkább visszaszorítani a használatát. A drótelőke viszont semmi hátrányt nem jelent süllőzésben sem. Kiváló minőségű wolfram, titán és köthető drótelőkéket lehet kapni, a süllő egyáltalán nem gyanakszik rájuk. Olyan helyeken, ahol csuka és süllő egy élőhelyen osztozik, nem is sportszerű drótelőke nélkül horgászni.
Most pont.
Utolsó próba.
Idézet:A Gubovics-öböl (volt Lajos-hókony) teljes területén 2023. január 1-jétől február 28-ig és november 2-től december 31-ig ... csak drótelőkével, hármashoroggal és 10 cm-nél nagyobb élő csalihallal lehet ragadozóra horgászni.
Igen, nem?
De rákérdezek nálam okosabbaknál.
A Lajos-hókony téli kíméleti terület, kősüllők és fogassüllők téli pihenőhelye, amit kénytelen vagyok elhinni a vizet nálam jobban ismerő halőröknek és a radarképeknek. Azt is elfogadom, hogy közkívánatra engedélyezett lett ott a csukázás. Ugyanúgy, mint a tavaszi harcsapergetés esetében vagy ez a megoldás, vagy a teljes rablóhalas tiltás.
Még egyszer: ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy elítélem az élő halas csalizást. Engem biztos nem fogsz a Lajosban élő halas csukázás közben látni (és sehol máshol sem).
Ebben szívesen venném Rikárd állásfoglalását, mert szerintem meg ha a 30 cm (vagy nem 30, nem tudom fejből, bocsi) alatti halat élve el lehet szállítani, majd visszavinni csalihalnak, akkor semmi szabálytalan nem történik azzal, ha a stégnél marad birtokon belül, arról nem is beszélve, hogy a saját vizükben sokkal kíméletesebb tárolni őket, mint valami hordóban.
(nem mintha horgásznék csalihallal, csak úgy kíváncsiságból.)
Egyébként személyes véleményedet kérdeztem az RSD horgászrendjének egy nevezetes pontjáról.
Egy kicsit sem bánnám, ha megszűnne az élőhalas csalizás, de erre még nem érett meg a magyar horgásztársadalom, annyira beépült a hagyományokba. Tehát szerintem nem is várható a közeljövőben.
A drótelőkéről meg a hármas horogról már nem is beszélve.
Az tény, hogy a horgászat nem egy állatbarát hobbi, ezt én is aláírom...
A mosógépdob valóban egy humánus(abb) csalihal-haltárolási módszer, nincs is külön nevesítve a horgászrendben, hogy tilos lenne. A fém haltároló eszközök viszont tiltottak, MOHOSZ direktíva alapján. Valószínűleg nem vízbe illó tárgynak gondolják, amiben azért van igazság.
Nem teljesen ide tartozik, és sokan meg is köveznének ezért, de nekem eleve problémám van az élő kishalas csalizással. Eléggé visszatetszőnek tartom, és mellesleg kimeríti az állatkínzás bűntettét is, csak a hatóságok egyezményesen szemet hunynak felette. Nem hullajtanék könnyeket, ha központilag meg lenne tiltva, mint Európa nagyobbik részében.
Másik
Mondjuk a szák nem tudom mennyi ideig bírja a folyamatos viszontagságokat, télen belefagy stb.
A csalihalas kanna szerintem az igazi állatkínzás amilyen kicsi, 5 halnál több már tömeg.
Komolyan kérdezem, mi a baj a mosógépdobbal? Rozsdamentes, van elég hely a halaknak, tényleg nincs rá ötletem...
Csalihal-tartásra bármi használható, ami nem fémből van: vödör, műanyag csalihaltartó kanna, finom szemű szák stb.
Amit viszont megkérdeznék, a kishaltartás. A fémszák tiltással egyet értek, de akkor jövőre miben lehet eltartani kishalat?
Már látom, hogy mi lesz a következő kérdésed
Miért tilos ez az általam említett kutatás fényében? Hát azért, mert ettől függetlenül még környezetkárosításnak minősítik a hatóságok, mellesleg gusztustalan is. És minek terheljük a vizet plusz szerves anyaggal, ha másképp is megoldható az eltüntetése?
Szem és fültanú voltam.
Most akkor hogy is van ez?
Adatlapok itt!
Csukából még nem történt ilyen bejegyzés.
Az amurra más kategória vonatkozik, az "csak" KMÉ, azaz "kiváló minőségű élelmiszer" védjegyet kapott.
A NÉBIH által is jóváhagyott szabályzat megtekinthető itt!